Otevřeno Po - Pá 6.00 - 21.00, So - Ne 9.00 - 18.00
+420 721 908 309

Naučte se pravidelně cvičit každý den

Naučte se pravidelně cvičit každý den

Lidské tělo si vytvoří jednoduše a nevědomě spíše návyky negativní, než ty pozitivní. Zvyknout si na pravidelné denní cvičení, tudíž vyžaduje trochu snahy a píle. Všechno se dá ale zvládnout a překonat. Pojďte do toho, za pokus nic nedáte!

Založte si připomínku

Připravte si sportovní oblečení na dobře viditelné místo. Nastavte si v diáři čas, který chcete věnovat cvičení a zapněte si upozornění.

Nepřetáhněte začátek

Většina z nás si nastavujeme příliš velké cíle, které nejsou pro začátek vůbec reálné. Takový cíl vás velmi brzy otráví a odradí od pokračování. Vytvořte si cíl v rámci vašich skutečných časových i fyzických možností. Začněte pomalu tréninkem, který vám je nejpříjemnější. Může to být 10 minut jógy, 5 minut posilování nebo třeba 10 minut běhu. Krátké cvičení provozujte minimálně po dobu 10 dnů. Po 10 dnech si zvedněte o trochu zátěž nebo zvyšte časový úsek. Takto postupujte alespoň 30 dní. Pomocí zmíněného postupu si snadno vytvoříte osobní cvičící plán, který vás bude těšit. Uvidíte, že vaše tělo bude již po měsíci pravidelné sportovní aktivity vyžadovat samo a než se nadějete, budete cvičit třeba půl roku.

Zakažte si výmluvy a překonejte lenost

Neodkládejte cvičení na zítřek, protože nemáte náladu, bolí vás hlava nebo venku prší, takovým myšlenkám se musíte tvrdě postavit čelem. Jistě, bude to btížné, ale zvládnete to. Odměnou vám bude lepší nálada, budete mít ze sebe radost a po zbytek dne se budete cítit jako hvězda.

Investujte do vybavení

Vyražte do obchodu a pořiďte si funkční boty na běhání nebo nový sportovní úbor, v kterém se budete cítit dobře. Jakákoli maličkost, která vás bude při tréninku těšit, se jako motivace skvěle hodí.

Sledujte své pokroky

Zapisujte si výsledky svého úsilí. Uvidíte, jaké děláte pokroky a jak moc jste se zlepšili. Jakmile zaznamentáte, že jste shodili nadbytečná kila nebo se prostě jen lépe cítite, to vše vám dodá další obrovskou motivaci do dalšího pokračování.

blog | budujte svá těla